Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna a infocentrum Smržovka

facebook.com Instagram palmknihy.cz rostik.cz rostik.cz celeceskoctedetem.cz velkyctvrtek.cz nejlepsiknihydetem.cz ctenipomaha.cz
Návštěv :
Celkem : 41914
Týden : 54
Dnes : 6

E-knihy

 

palmknihy_logo_jaro_2018.jpgVážení čtenáři, postupně dochází ke slučování značek Palmknihy s eReadingem. Po dokončení zanikne nutnost využívat aplikaci eReading. 

O přechodu na novou aplikaci palmknihy se uživatlé dozvědí z notifikace přímo v app eReading, která bude ponechána delší čas v provozu. Tím mohou čtenáři využívat kteroukoli z nich pod stejnými přihlašovacími údaji a stejnou nabídkou v knihovničce.
Přesto nová aplikace nabídne např. kvalitnější zobrazování textu, vytváření složek, přehlednější knihovničku, možnost zvýrazňování a sdílení krátkých citací a mnoho dalšího při zachování minimalistického designu, aby byla uživatelsky přívětivá pro všechny věkové kategorie čtenářů. 

 

eVýpůjčky – návod

aplikace-pk-instagram.jpgVěděli jste, že knihovny ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízejí svým čtenářům k vypůjčení přes 10 000 e-knih?
Navíc odkudkoliv a zdarma (v rámci ročního čtenářského poplatku)? 
Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení.

 

 

 

 

Postup pro čtenáře:

Jak se zapojit do eVýpůjček:
1. Registrujte se v knihovně.
2. Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro iPhone, iPad z App Store nebo telefony, tablety a čtečky se systémem Android z Google Play.
3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrovaní v knihovně.

Jak si e-knihy vypůjčit?
4. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny.
5. Klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u vámi vybraného titulu.

Kde svou e-knihu najdete?
6. Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci „E-knihy“ v dolní liště. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu (pouze v tomto musíte být připojeni k internetu). Za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí.

Potřebujete poradit? Ozvěte se na knihovny@palmknihy.cz 

 

Podpora aplikace palmknihy:

 Kompatibilní elektronické čtečky k 1. 7. 2021:

Potřebujete poradit? Ozvěte se na knihovny@palmknihy.cz.

tipy-na-cteni-7-21b_cz.jpg