Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna a infocentrum Smržovka

knihovny.cz Magnesia Litera Magnesia Litera
Návštěv :
Celkem : 35242
Týden : 45
Dnes : 1
 
*
E-mail :
- soukromá zpráva nebude na této stránce vůbec vidět.
*

* položku je nutné vyplnit
123
Zobrazeny zprávy 11 do 15 z celkového počtu 15
Vložil: Ivana Datum : 24.10.2010  Čas : 19:38:25
e-mail:none
"Tajemství zbloudilých duší"

od Boženy Koubové

Vložil: Ivana Datum : 17.10.2010  Čas : 11:33:21
e-mail:none
KONEC PUNKU V HELSINKÁCH, napsal Jaroslav Rudiš, vydal Labyrint

Vložil: Ivana Datum : 26.09.2010  Čas : 20:12:42
e-mail:none
V zemi ranního úsvitu žil jednou tkadlec koberců. Všude po celé zemi chválili jeho umění a zručnost a jeho koberce byly velmi vyhledávané. Barvy měly zářivé a hluboké jako vzácné drahokamy a jejich vzory svítily jako ranní slunce. Den za dnem sedával tkadlec u svého tkalcovského stavu, zatímco jeho vnuk hlídal ovce.

Za jedné bezměsíční noci se na tkalcovo pole připlížil lupič a ukradl jednu z ovcí. Když sousedé uslyšeli o krádeži, přispěchali k domu tkalce. Jejich hlasy byly plné hněvu. " Musíme zloděje chytit! Musí být potrestán!"

Ale tkadlec pokračoval ve své práci a řekl klidně: "Vše se děje k našemu prospěchu. " Překvapeně a zmateně sousedé odešli.

(Začátek knihy "Štěstí v neštěstí" od Hanse Wilhelma)

Vložil: Ivana Datum : 26.09.2010  Čas : 20:01:07
e-mail:none
Vácha, Marek Orko: TANČÍCÍ SKÁLY

O vývoji života na Zemi, o člověku a o Bohu

Kniha vznikla na základě přednášek z náboženství na Biskupském gymnáziu v Brně v letech 1998–2001 a je určena především středoškolským studentům.

Fascinující dějiny naší existence od velkého třesku po vznik samostatně uvažujících bytostí tvoří bohatý zdroj inspirace pro teologii. Jsme bytosti obdarované nesmrtelnou duší a zároveň jsme bytosti utvořené z hmoty 15 miliard let vzdáleného velkého třesku. Prostým vývojem událostí vznikají ze žhavé výhně počátku vesmíru tvorové schopní složit Devátou symfonii nebo vyzdobit Sixtinskou kapli. Jsme obdařeni nesmrtelnou duší a zároveň jsme stvořeni z prachu země. Jsme tančící skály. Čím víc rozumíme vesmíru, tím více si uvědomujeme nesamozřejmost naší existence, nesamozřejmost objevení se života na Zemi – a především nesamozřejmost vzniku nás samých, bytostí obdařených inteligencí a schopností se tomu všemu divit.

Vložil: Martina Datum : 28.07.2010  Čas : 21:27:00
e-mail:none
Chtěla bych Vám pochválit webové stránky knihovny! Vůbec se nedivím, že vyhrály soutěž Biblioweb, protože jsou hezky vedené, přehledné a po tom, co se v nich člověk pořádně zorientuje, zjistí, kolik věcí se zde dá najít nebo zařídit. Jen tak dál! =)